Věci minulé ...1

12. května 2007 v 12:59 | Nikysek
Dnes je první den v měsíci Draka, uvědomil si s hrůzou mladý strážce princezniných komnat. Byl to hezký, sotva dospělý hoch s čokoládově hnědými vlasy a uhrančivýma očima tygra. Jak zvláštní na Číňana, pomyslel si vrchní dozorce, když míjel jeho stanoviště u západního východu z paláce, ale byl moc zaměstnaný na to, aby se tím dál zabýval.

A mladý 'číňan' se zase zabýval svým proudem myšlenek. Měsíc Draka pro něj znamenal spoustu práce navíc, ale také mu přinášel potěšení. Když pomyslel na tu možnost, že zase po roce bude patřit do osobní stráže dcery Čchingischána, málem omdlel vzrušením. Byla nádherná. Ještě nikdy neviděl nikoho tak okouzlujícího. Divoké, černé vlasy až po kolena, bílá halena, úzké jezdecké kalhoty na jejím štíhlounkém těle, dlouhé husté řasy a blankytně modré oči. Naprosto ho očarovala. Ze svého deního snění se probudil až v okamžiku, kdy se vynořila zpoza rohu. Všimla si jeho nepřítomného výrazu a musela se usmát. Když to zahlédl, zčervenal až po uši a raději odvrátil pohled. Pak si ale vzpomněl, co se sluší a patří a rychle jej stočil neutrálně přímo před sebe. Rozesmála se a oslovila ho :
,,Co by jste říkal projížďce na koni, můj milý strážný?''
,,S vámi vždycky má paní. Dám osedlat koně. Kterého si vyberete?''zněla uctivá odpověď, tak jak se to má správně dělat.
,,Jako vždy Lien, můj milí strážče!''
A tak se vydali Mi s princeznou k blízké řece. Byl značně nervózní, dříve nejezdívali sami. Tak proč dnes ano? Byl snad povýšen? O tom se mu ani nesnilo, třeba na post strážce dveří....Než stačil vymyslet důvod nečekané projížďky, ve stájích se z čista jasna objevila Siou Li, naskočila na svou bílou kobylu Lien a vyrazila rychlým tryskem z brány. Mi nestíhal, chtěl na ni zakřičet, ať počká, ale copak by on, pouhý strážce mohl volat na princeznu? Vzpamatoval se, vyhoupl se na koně ani nevěděl jak a už jim byl v patách.
Projížděli kolem strmé skály, projeli hustým jehličnatým lesem a už zaslechli šumění řeky. Sílilo, jak se k ní přibližovali. Mi neustále potajmu pokukoval po Siou Li. Samozřejmě, že si toho všimla, ale dělala, jako že nic nevidí. V hlavě mu rotovaly myšlenky, vůbec se v Siou Li nevyznal. Jednou, před dvěma lety mu řekla : ,,Nikdy o mně nebudeš nic vědět, dokud se se mnou neprojedeš.''
Ta věta mu vrtala hlavou ještě několik měsíců, ale když se jí na to zeptal, řekla mu jen: ,,To časem pochopíš, drahý Mi.''Pak na to už zapomněl, ale teď se mu to znovu objevilo v hlavě, vířilo až k zešílení. Skála dávno zmizela a oni vyjeli na voňavou louku u říčky. Koně radostně zařehtali a vrhli se do osvěžující vody. Pak se stala jedna nečekaná věc...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verísek Verísek | Web | 12. května 2007 v 13:47 | Reagovat

máš u mě cenu za bleskovku!

2 nikynka nikynka | 12. května 2007 v 14:16 | Reagovat

Díky!!!

3 kyticka kyticka | 12. května 2007 v 19:42 | Reagovat

krasnyy...no jo ty mas talent...=o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama